Dün oynanması gereken Dersimspor – Çatalcaspor Müsabakası rakip takımın maç saatinde stadyumda bulunamamasından dolayı oynanması gereken maç hakem tarafından tatil edilmiştir.

Ülkemizin kanayan yarası olan terör olaylarını tüm Türkiye gibi bizlerde istemiyor ve kınıyoruz. Fakat bizlerin oynamakta olduğu futbolda TFF’nin uyguladığı kurallara uymamız gerekmektedir. TFF’nin “Lig 2016 – 2017 Futbol Sezonu Müsabaka Statüsünde ki 6. Madde de ki “ORGANİZASYON VE SORUMLULUK” maddesinin 5. Fıkrasında bulunan ”KULÜPLER, MÜSABAKA YAPCAKLARI YERE  EN AZ YİRMİ DÖRT SAAT ÖNCE GİTMEK VE BU STATÜ EKİNDE YER ALAN ZAMAN ÇİZELGESİNE UYGUN HAREKET ETMEK ZORUNDADIRLAR” maddesi açık bir şekilde bu kural belirtilmiş olup tüm kulüplerin bu kurallara uyması zorunludur.

Bugün ÇATALCASPOR kulübünün resmi internet sitesinde yayımlanan bir haber bizleri gerçekten üzmüştür. Çatalcaspor’un resmi internet sitesinde yer almakta olan “ÇATALCASPOR KULÜBÜ TÜRKİYE CUMHURİYETİ KULÜBÜDÜR” cümlesi bizleri derinden yaralamıştır. Aynı zamanda Çatalcaspor’un kendi sahasında Dersimspor ile oynadıkları ilk müsabakada yaptıkları olay bu haber ile gerçekleri çarpıttıkları açık bir şekilde görülmektedir. Stadyumda bulunan skorbord da bulunan Dersimspor’un adını “………spor” olarak yazmaları ırkçılığa teşvik eden bir davranış örneğidir.

Çatalcaspor tarafından hem internet sitelerinde hem de sosyal medyada bir algı ve hatta kamuoyu oluşturulmaya çalışılmaktadır. Bu olay bizleri derinden üzmektedir. Bu ligde bizler ve diğer takımlarda DERSİMSPOR ile karşılaşmak için Tunceli’ye gitmişlerdir ve burada konaklamışlardır. Bizler Düzcespor olarak Tunceli’de her hangi bir olay ile karşılaşmadık. 3.lig 2. Grupda mücadele eden diğer takımlar gibi bizlerde Tunceli’de kalmış bulunmaktayız. Yapmış oldukları bu haber ile dünkü olayda Çatalacaspor kulübünün art niyetli olduğu kanısındayız.

Çatalcaspor kulübünden yapılan açıklamada Ohal’in Ohali olduğu halde Tunceli’ye gidemediklerini, özellikle Dersimspor – Çatalcaspor karşılaşması için özel güvenlik tedbirlerinin alınmasını ve hatta daha da ileriye giderek müsabakanın tekrarını ve tarafsız sahada oynamak istediklerini açıkça dile getirmişlerdir.

Temsilci, gözlemci, hakemlerin raporlarına ve TFF’nin 3. Lig statüsüne dayanarak Çatalcaspor’un bu özel isteğine TFF’nin ne cevap vereceğini kamuoyu gibi Düzcespor Kulübü olarak da bizlerde beklemekteyiz. Hangi hakla müsabakasının oynanacağı tarihi ve oynanacak olan yeri dahi değiştirmek istemelerini kendilerinde bu özgüveni ve gücü nereden aldıklarını sormak istiyoruz?

Özellikle kamuoyunda oluşturulmaya çalışılan algı operasyonlarına ve acitasyonlara kapılmadan TFF’nin 3. Lig Statünde yazmakta olan maddeleri disiplin suçu olarak kabul etmesi gerektiğinin altını çizerek belirtmek istiyor ve bu olayın takipçisi olacağımızı açık bir dille ifade etmek istiyoruz.

“ÇATALCASPOR TÜRKİYE CUMHURİYETİ TAKIMI DA, 3. LİG 2. GRUPTA BULUNAN DİĞER 17 TAKIM BAŞKA BİR ÜLKENİN TAKIMI MI? "Diye sormak istiyoruz? 

Düzespor Kulübü