TFF'nin almış olduğu karar doğrultusunda yalnızca Süper Lig ve 1. Lig oynatılırken, İkinci lig ve 3.Ligler mevcut halleriyle tamamlanarak lig birincileri direkt olarak çıkartılırken, play off eşlemşeleri yapılmıştı. Alınan karar itirazda bulunan kulübümüz, bugün kulüp avukatımız Taner Çakır ile TFF'nin Vekili Av. Hazer Akil'in hazır bulunduğu video konferans görüşmesinde aleyhimize bir karar çıktı.


TFF'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada ise şu metne yer verildi; " Düzce Spor Kulübü Derneği'nin TFF Yönetim Kurulu'nun 08.07.2020 tarihli 40 sayılı toplantısında TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig'in tescili ile ilgili alınan kararına karşı başvurusu incelendi. Duruşma için tayin edilen 25.07.2020 Cumartesi günü saat 13:35'de video konferans yoluyla icra edilen duruşmada Düzce Spor Kulübü Derneği'nin vekili Av. Taner Çakır'ın ve Türkiye Futbol Federasyonu Vekili Av. Hazer Akil'in hazır olduğu görüldü, sözlü beyanları alındı.Yapılan müzakere neticesinde;


- TFF Yönetim Kurulu kararında usule, esasa ve talimatlara aykırı bir yön bulunmadığı anlaşıldığından; Düzce Spor Kulübü Derneği'nin itirazının reddine, oyçokluğu ile,


- Esas hakkında karar verildiğinden 16.07.2020 tarihli başvuru dilekçesine istinaden yürütmenin durdurulması talebi hakkında karar verilmesine yer olmadığına, oybirliği ile," karar verilmiştir denildi.


Alınan bu kararla malesef TFF'ye yapılanm itirazıomız hukuka aykırı bir şekilde reddedilmiştir. Süper Lig ve 1.Lig'in oynatıldığı bir yerde malesef 2. ve 3. ligleri oynatmayarak kulübümüz haksızlığa uğramıştır.


Kulübümüzün hakları Sayın Kulüp Başkanımız Gökhan Kapoğlu ve Sayın Yönetim Kurulu Üyelerimizce tüm mecralarda sonuna kadar aranıp takip edilecektir. Tüm Düzcespor camiamıza saygıyla duyurulur.