Yapılan toplantıda özellikle yeni sezonda Düzcespor’un önceliğinin yeni sezona girebilmesi için Türkiye Futbol Federasyonu’na ödenmesi gereken transfer tahtahsının açılması için gerekli olan paranın tüm Düzce geneline yayarak Düzcespor’u canı gönülden seven kişilerden bağış kapmanyası başlandığı duyuruldu.


Özellikle kampanyanın öncüsü olan Başkan Faruk Özlü ilk bağışı yatıran kişi oldu. Özlü, Düzcespor adına açılan hesapa 10 Bin TL’yi yatırdı ve dekontunu da basın mensuplarına gösterdi. Yapılan toplantıda Düzcespor’a destek olan firmalarda ön plana çıkarıldı. 


Düzce’de faaliyet göstermekte olan Usta Kardeşler İnşaat firmasıda her fırsatta Düzcespor’a vermiş oldukları desteklerini bu seferde vereceklerini ifade ettiler. Kendileri bu sezon için 15 adet daireyi düşük maliyetli ve 48 ay vadeli geri ödemeli vermiş oldular. Düzcespor’a verilen bu daireler transfer sezonu başladığında anlaşma sağlandığı takdirde transfer ücreti karşılığı olarak futbolculara verilecek. Kulübümüzde Usta Kardeşlerden alınan bu 15 dairenin ödemelerini de 48 ay vadeli olarak ve peşin ödeme tutarından % 30 daha az bir maliyetle Usta Kardeşlere geri ödeyecek. Usta Kardeşlerin yapmış oldukları bu uygulama ile kulübümüze yaklaşık 500 Bin TL gibi bir rakam destek oldular. Böylelikle 15 dairenin Düzcespor’a verilmesi ile önümüzdeki sezon forma giyecek olan futbolcuların kabul etmesi halinde transfer ücretleride ödenirken rahat bir nefes alacak. 


Dünkü toplantıda hazır bulunan firma yetkilileri de Düzcespor’a her zaman destek olduklarını ve bize ne zaman görev düşerse biz buradayız diyerek takımımıza olan bağlılıklarını bir kez daha göstermiş oldular.


Düzcespor Yönetim Kurulu olarak’da Usta Kardeşler firmasına teşekkürlerini iletirken Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’de kayıtsız kalmayarak gösterilen bu örnek davranış karşısında Mevlüt ve Hasan Usta kardeşlere yapmış oldukları katılardan dolayı teşekkürlerini sundu.